Kelder onder tuin Eurowoning

20 mei 2013 | Gluren bij de buren!

Vanaf de buitenkant lijken alle woningen in onze wijk op elkaar. Maar achter de uniforme gevels zijn de verschillen groot. In deze rubriek nemen we een kijkje achter de voordeur van origineel ingedeelde, ingerichte of verbouwde eurowoningen. Ook trots op uw originele interieur? Meld je dan aan voor een interview en een fotosessie, via: redactie@groenstichtingrozendaal.nl
‘Heerlijk, al die extra ruimte!’  Eurowoning met kelder onder de tuin

kelder onder de tuin

kelder onder de tuinDe Eurowoningen mogen dan best ruim bemeten zijn – het kan natuurlijk altijd beter.

Dat bewezen Anna Bella Bastinck en Gert Jan ter Weelde toen zij drie jaar geleden een kelder lieten aanbrengen onder de tuin van hun Eurowoning aan het plein Bohemen.

Anna Bella: ‘We woonden al bijna twintig jaar in dit huis toen onze buurman Hans ons op het idee bracht. Hij kwam met het voorstel om voor drie huizen een gezamenlijke offerte aan te vragen voor de uitbouw van de tuinkamers en het plaatsen van kelders onder de tuinen. We dachten eigenlijk al direct: dat is iets voor ons. Deze woningen hebben tenslotte geen zolder en mijn man ergerde zich al jaren aan de overvolle garage.’

Nadat Anna Bella en Gert Jan van aannemer Brouwer uit Achterveld de offerte ontvingen hadden ze weinig bedenktijd nodig. Gert Jan: ‘Omdat onze kinderen het huis uit waren speelden we rond die tijd met de gedachte om naar Amersfoort te verhuizen, maar

 

 

kelder onder de tuinkelder onder de tuin

We kwamen erachter dat de huizenprijzen dermate waren gestegen dat we beter in deze woning konden blijven wonen. We hebben dit huis destijds voor iets meer dan 160.000 gulden gekocht. Een schijntje, zeker vergeleken bij de huidige waarde. In plaats van te verhuizen hebben we toen besloten om opnieuw in dit huis te investeren. Het zijn tenslotte prachtige woningen en de wijk is natuurlijk uniek. Bovendien voelen we ons hier thuis. Het realiseren van de uitbouw in combinatie met de nieuwe kelder heeft 35.000 euro gekost. Dat bedrag is niet weg, want de waarde van het huis is hierdoor verder gestegen.’ Anna Bella: ‘En we genieten elke dag van de extra

ruimte. Eigenlijk krijg je er een hele verdieping bij, want sinds we de kelder hebben is de verdieping op de begane grond weer een echte leefruimte geworden.’

 

 

 

kelder onder de tuinkelder onder de tuinDe ingang van de kelder bestaat uit een luik in de hoek van het aangebouwde deel van de tuinkamer. Een houten trap leidt naar de langwerpige kelder die beschikt over een royale hoogte van 2.12 meter, een breedte van 2,88 meter en een diepte van 6,24 meter. In een wijnrek liggen een paar mooie flessen wijn, op datum gerangschikt en perfect op temperatuur.j de huidige waarde. In plaats van te verhuizen hebben we toen besloten om opnieuw in dit huis te investeren. Het zijn tenslotte prachtige woningen en de wijk is natuurlijk uniek. Bovendien voelen we ons hier thuis. Het realiseren van de uitbouw in combinatie met de nieuwe kelder heeft 35.000 euro gekost. Dat bedrag is niet weg, want de waarde van het huis is hierdoor verder gestegen.’ Anna Bella: ‘En we genieten elke dag van de extra ruimte. Eigenlijk krijg je er een hele verdieping bij, want sinds we de kelder hebben is de verdieping op de begane grond weer een echte leefruimte geworden.’

 

Gert Jan: ‘De kelder is in principe een prefab betonnen bak die met behulp van een hijskraan in het uitgegraven gat is gezet. Die bak is volledig waterdicht. We hebben geen enkel probleem met vocht. Toen de kelder werd geplaatst waren wij op vakantie, maar we hebben begrepen dat alles heel vlot is verlopen.’ Anna Bella: ‘De aannemer verzorgde alle contacten met onderaannemers en hij heeft een bouwvergunning aangevraagd, want die heb je wel nodig voordat je zoiets kunt laten aanleggen’. Toen het echtpaar zich na thuiskomst als een van de weinige bewoners van de Eurowoningen de trotse eigenaar van een kelder
mochten noemen, moest er nog wel iets gedaan worden aan de bescherming van de privacy. Anna Bella: ‘De mensen waren nogal nieuwsgierig, wat best begrijpelijk is, alleen sommigen waren zo brutaal dat zij in onze achtertuin kwamen staan om beter te kunnen zien hoe alles was geworden. We hebben uiteindelijk maar een schutting laten plaatsen.’

Wie nu langs de achtertuin van het huis loopt ziet niets bijzonders meer. De schutting is overwoekerd met klimop en de tuin zelf is weer keurig betegeld. Alleen twee luchtpijpen die onder de heg uit piepen herinneren eraan dat onder de tuin een kelder verborgen ligt. Gert Jan: ‘Wij gebruiken de extra ruimte uitsluitend voor opslag en hebben daarom alleen elektriciteit laten aanbrengen, maar je kunt ook een aansluiting op je verwarmingssysteem laten plaatsen en van de kelder een comfortabele hobbyruimte maken, geen probleem!’

 

Meer info

Groenstichting Rozendaal

Dolomietenpad 1
3831 EX Leusden
DagelijksBestuur@groenstichting.nl

©2023 Copyright Groenstichting Rozendaal | Privacyverklaring | Bouw: Appel en Eelman

Volg ons ook op